Szkoła języka polskiego przy parafii w Kiwercach na Ukrainie

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiwercach, która na co dzień współpracuje z Archidiecezją Lubelską otrzymała dofinansowanie z projektu „Wspieranie działań oświatowych”. Dotacja pozyskana na drobne prace remontowe pozwoliła na wykonanie wolnostojącego pieca kominkowego, tzw. „kozy”. Z powodu trwającej na terenie Ukrainy wojny, kraj dotyka problem z dostępem do prądu, co powoduje brak możliwości ogrzania pomieszczeń. Zrealizowany projekt pozwolił na zapewnienie ogrzewania w budynku, w którym realizowane są zajęcia języka polskiego za pomocą „Kozy”, która dobrze rozprowadza ciepło i długo utrzymuje optymalny poziom ciepła.

Projekt realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Projekt wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022.