Syn marnotrawny. Biografia ocalenia – spotkanie z ks. A. Dragułą 11.03.2023

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz Duszpasterstwo Nauczycieli Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na spotkanie autorskie z księdzem dr hab. Andrzejem Dragułą. Autor opowie o swojej najnowszej publikacji: „Syn marnotrawny. Biografia ocalenia”.

Spotkanie odbędzie się 11 marca 2023 r. (sobota) o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie – Al. Racławickie 22.

Z czym pozostaje czytelnik po lekturze „Syna marnotrawnego”? Czuje się zdruzgotany, bo był pewien, że doskonale zna tę przypowieść, w której wszystko na pozór jest oczywiste. Tymczasem ks. Andrzej Draguła pozbawia go tej pewności. Pokazuje, jak wielką rolę przy interpretowaniu przypowieści odgrywają pozaewangeliczne teksty kultury. Uświadamia, że Wirkungsgeschichte (historia oddziaływania) to nie tylko wpływ tekstu biblijnego na teologię, literaturę, sztuki plastyczne czy muzykę, ale również oddziaływanie tych dziedzin na odbiór tekstu ewangelicznego. Między słowami radzi, aby spróbować przeczytać historię ojca i jego synów na nowo, na nowo przyjrzeć się rodzinnym relacjom, na nowo utożsamić z bohaterami bez zakładania, że przecież wszystko jest wiadome.

Dr hab. Kalina Wojciechowska, prof. Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie

Ks. dr hab. Andrzej Draguła – ur. 1966, ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Doktor habilitowany teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodniczący Rady Instytutu Nauk Teologicznych US, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Publicysta. Członek redakcji kwartalnika „Więź” i Rady Naukowej Laboratorium „Więzi”. Stały współpracownik „Tygodnika Powszechnego”. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka w roku 2018. Autor wielu książek, m.in. wydanych w Bibliotece „Więzi”: „Ocalić Boga. Szkice z teologii sekularyzacji”; „Copyright na Jezusa. Język, znak, rytuał między wiarą a niewiarą”; „Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem”; „Emaus. Tajemnice dnia ósmego”, „Kościół na rynku. Eseje pastoralne”. Jego najnowsza książka to „Syn marnotrawny. Biografia ocalenia”. Mieszka w Zielonej Górze. Źródło: Wydawnictwo Więź [ www.wiez.pl ]

strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1442790316476281/

Print Friendly, PDF & Email