Symbole Światowych Dni Młodzieży u lubelskich studentów 16-17.10.2015

symbole_chełmW dniach 16-1 7 października 2015 r. (piątek/sobota) jeszcze raz przybędą do Lublina Symbole Światowych Dni Młodzieży. Gościły już one w Lublinie peregrynując po całej archidiecezji lubelskiej na przełomie sierpnia i września tego roku. Teraz powrócą na dwa dni do Lublina, by gościć tym razem w sposób szczególnie wśród młodzieży i środowisk akademickich Lublina, które powróciły po wakacyjnej przerwie i rozpoczynają nowy rok akademicki.

Zanim Symbole ŚDM przybędą do studentów, w godz. 16.00-17.30 gościć będą w parafii pw. Świętej Rodziny w Lublinie.

Główne punkty programu pobytu Symboli ŚDM w Lublinie to:

Piątek, 16 października

18.oo – Przywitanie symboli ŚDM i Koronka do Bożego Miłosierdzia (Aula Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 28)
18.45 – Droga Krzyżowa ulicami miasteczka akademickiego
20.3o – Eucharystia (Kościół KUL)

Sobota, 17 października

10.00 – Procesja Różańcowa z Kościoła KUL do Parafii Przemienienia Pańskiego
12.o0 – Eucharystia, akt zawierzenie Matce Bożej nowego roku akademickiego, pożegnanie symboli

Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny studentów z Lublina do wspólnej modlitwy i czuwania.