Bohaterowie na nasze czasy – wystawa 18.10.2015

Święty_Krzyż-parAkcja Katolicka Archidiecezji Lubelskiej, Akcja Katolicka przy parafii pw. Świętego Krzyża w Lublinie zapraszają na wystawęBohaterowie na nasze czasy„, która będzie miała miejsce w Centrum Młodzieży „Nie lękajcie się” im. św. Jana Pawła II w Lublinie przy ul. Łabędziej 15.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 18 października 2015 r. (niedziela) o godz. 18.00 w Centrum Młodzieży. Spotkanie poprzedzi Msza św. w kościele pw. Świętego Krzyża w Lublinie (Pogodna 7).

Wystawa przedstawi sylwetki 6 błogosławionych z Lublina i ziemi lubelskiej, których Ojciec Święty Jan Paweł II beatyfikował w 1999 r. Byli to ludzie kultury, nauki, działania społecznego, którzy dając świadectwo szlachetnego życia i wierności ideałom i wartościom, zapłacili cenę życia w obozach koncentracyjnych w okresie II wojny światowej.

Wystawa zaprezentuje osoby błogosławionych: Stanisława Kostka Starowieyskiego, Ks. Kazimierza Gostyńskiego, Ks. Stanisława Mysakowskiego, Ks. Antoniego Zawistowskiego, Biskupa Władysława Gorala, Ks. Zygmunta Pisarskiego.