Święto Matki Bożej z Guadalupe w Lublinie 12-14.12.2019

W uroczystość Niepokalanego Poczęcie Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2019 r., wspólną Mszę Świętą w archikatedrze lubelskiej i Uwielbieniem z Maryją rozpoczęły się tegoroczne Dni Guadalupiańskie.

Wydarzenia związane ze świętowaniem 488. rocznicy objawień Matki Bożej w Guadalupe odbywać się będą w dniach 8-14 grudnia 2019 r.

GOŚĆ LUBELSKI: Inicjatorami świętowania kolejnych rocznic objawień w Guadalupe są Agnieszka Beszłej, dziś liderka zespołu i wspólnoty Guadalupe, oraz jej rodzina. Mieszkaliśmy z całą rodziną jakiś czas w Meksyku. Moja mama została tam przyjęta do bractwa czcicieli Matki Bożej z Guadalupe – opowiada A. Beszłej. W Meksyku mama Agnieszki miała wypadek samochodowy… [czytaj dalej]

Gość Lubelski, Rozpoczęła się fiesta z Matką Bożą

PROGRAM:

12 grudnia (czwartek) – Święto Matki Bożej z Guadalupe

• 19.00 – Msza św. i Koncert dla Najpiękniejszej w Archikatedrze Lubelskiej

13 grudnia (piątek)

• 19.30Musical „Życie Maryi” – Amfiteatr na Poczekajce (wcześniejsza rejestracja: www.gudalupe.com.pl)

14 grudnia (sobota)

Parafia garnizonowa pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (Al. Racławickie 20)

• 17.15 – Różaniec prowadzony przez Rodziny Guadalupiańskie
  • 18.00 – Msza Święta