Święcenia diakonatu 2023 w parafii NMP Matki Kościoła w Palikijach

W sobotę, 6 maja 2023 r., w kościele parafialnym pw. św. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Palikijach odbyły się święcenia diakonatu. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Józef Wróbel. Święcenia przyjęło 3 alumnów piątego roku Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Podczas liturgii święcenia diakonatu przyjęli:

Salomon Pielak – z parafii pw. św. Anny w Kijanach
Mateusz Popek – z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Palikijach
Emilian Wolski – z parafii pw. Świętego Krzyża w Lublinie

W piątek, 5 maja br., w kościele seminaryjnym, ksiądz rektor seminarium w obecności całej wspólnoty seminaryjnej przyjął od kandydatów do święceń wyznanie wiary oraz deklaracje o celibacie i przysięgi wierności przy obejmowaniu urzędu w Kościele. W dniach 29 kwietnia – 5 maja br. alumni – kandydaci do święceń odbyli też w Domu rekolekcyjnym Ogniska Światła i Miłości w Łopocznie swoje rekolekcje przed święceniami diakonatu.

także GOŚĆ LUBELSKI: Diakon – uczeń i przyjaciel Jezusa Chrystusa