Święcenia diakonatu 2020 w parafii św. Jadwigi Królowej w Lublinie

W sobotę, 9 maja 2020 r., w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie odbyły się święcenia diakonatu. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło. Święcenia przyjęło 9 alumnów piątego roku Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.

Jezus przyszedł by służyć, a oddając życie na krzyżu stał się wzorem służby. Każda służba domaga się dawania siebie w ofierze. Macie być diakonami, by pełnić służbę. Taka postawa kontrastuje z mentalnością tego świata.

bp Mieczysław Cisło

Podczas liturgii święcenia diakonatu przyjęli:

• Łukasz Czapla – z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach
Maciej Głębocki – z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lublinie
Patryk Kułaga – z parafii pw. św. Mikołaja w Zakrzówku
Patryk Mękal – z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Chełmie
Michał Paśnik – z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Nałęczowie
Damazy Soja – z parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Hubert Suszek – z parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie
Maciej Świderski – z parafii pw. Świętej Rodziny w Chełmie
Dawid Woliński – z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie

Z uwagi na epidemię, w liturgii uczestniczyli tylko przedstawiciele rodzin alumnów przyjmujących święcenia.

W przeddzień wieczorem, w kościele seminaryjnym, ksiądz rektor seminarium z upoważnienia księdza arcybiskupa Stanisława Budzika, przyjął od kandydatów do święceń wyznanie wiary oraz deklaracje o celibacie i przysięgi wierności przy obejmowaniu urzędu w Kościele.

więcej: https://twitter.com/ArchLubelska