Święcenia diakonatu 2018

W sobotę, 5 maja 2018 r., sześciu alumnów piątego roku Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie otrzymało świecenia diakonatu. Uroczystość miała miejsce w kościele pw. Narodzenia NMP w Chełmie. Liturgii przewodniczył bp Mieczysław Cisło.

Podczas liturgii święcenia diakonatu przyjęli:

• Rafał Bratos z parafii pw. św. Michała Archanioła w Wysokiem
• Mateusz Golec z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim
• Szymon Majewski z parafii pw. św. Barbary w Łęcznej
• Tomasz Sawicki parafii pw. Narodzenia NMP w Chełmie
• Adam Sowa z parafii pw. Jana Chrzciciela w Bychawie
• Mateusz Godek z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kraczewicach – święcony dla diecezji charkowsko-zaporoskiej

W przeddzień wieczorem, w kościele seminaryjnym, ksiądz Rektor z upoważnienia księdza arcybiskupa Stanisława Budzika, przyjął od kandydatów do święceń wyznanie wiary, składne w obecności całej wspólnoty seminaryjnej.

GOŚĆ LUBELSKI [ks. Rafał Pastwa, Powołani i wyświęceni na diakonów do posługi miłości]: Biskup Mieczysław Cisło udzielił święceń diakonatu w bazylice Narodzenia NMP w Chełmie… [czytaj dalej]