„Świeć Przykładem – Podaj dalej” – parafia Miłosierdzia Bożego w Puławach

W niedzielę, 28 października 2018 r., Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie wraz z kapelanem lubelskiej Policji gościli w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. W związku z II edycją ogólnopolskiej akcji Policji „Świeć Przykładem – Podaj dalej” , wspólnie z proboszczem parafii zachęcali puławian do dbania o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

O dzieleniu się tym, co potrzebne i trosce o życie drugiego człowieka głosił podczas kazania ks. Bogdan Zagórski, natomiast o zasadach bezpiecznych zachowań na drodze przypominali mieszkańcom policjanci z drogówki.

Niedawno, ruszyła druga edycja akcji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – PODAJ DALEJ!”. Jej inauguracja miała miejsce 20 września b.r. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych.

Jak ważne jest noszenie odblasków oraz dzielenie się nimi przekonywali i przypominali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie podczas spotkań z mieszkańcami zorganizowanych po zakończonych nabożeństwach. W Sali Teatralnej parafii Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie podinsp. Robert Koźlak. oraz ks. kan. Krzysztof Krakowiak proboszcz parafii zachęcali mieszkańców do noszenia odblasków i przekazywania ich innym. Zgromadzeni mieli też okazję obejrzeć spoty profilaktyczne m.in. „Odblaski ratują życie”.

Celem ogólnopolskiej akcji „Świeć Przykładem” jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Akcja ma także zachęcać pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Policja wraz z partnerami zachęcają do dzielenia się odblaskami, również w znaczeniu dosłownym. Jeśli już wiemy jaką rolę pełnią elementy odblaskowe, mamy świadomość, że wpływają w znaczący sposób na bezpieczeństwo pieszych, przekażmy dalej swoją wiedzę i podarujmy bliskiej osobie element odblaskowy.

foto: KWP w Lublinie
źródło/więcej:
KWP w Lublinie – www.lubelska.policja.gov.pl

 

Print Friendly, PDF & Email