Światowy dzień modlitwy i refleksji przeciwko handlowi ludźmi 8.02.2018

W czwartek, 8 lutego 2018 r., we wspomnienie św. Bakhity, obchodzić będziemy IV Międzynarodowego Dnia Modlitwy i Refleksji Walki z Handlem Ludźmi i organami ludzkimi. Tematem przewodnim w roku 2018 jest „Migracja wolna od handlu ludźmi”.

Dzisiejszy świat nie uporał się z porzuconym w poprzednich wiekach niewolnictwem, a wręcz przeciwnie, znajduje nowe, czasem jeszcze bardziej perfidne i wynaturzone jego formy. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi jest okazją byśmy objęli naszą modlitwą zarówno migrantów, uchodźców i osoby przemieszczające się, jak również wszelkie organizacje i osoby działające na rzecz sprawiedliwości i ochrony praw osób znajdujących się w sytuacjach ryzyka i przeżywających życiowe dramaty.

Polska jest krajem tranzytowym, docelowym, a także państwem pochodzenia ofiar. To zjawisko dotyczy nie tylko cudzoziemców przebywających na terenie Polski, ale także nas, Polaków, mieszkających w ojczyźnie, jak również poza granicami naszego kraju.

Nie możemy pozostawać obojętni na cierpienie i niesprawiedliwość i jesteśmy powołani do budowania nowego świata opartego na szacunku i miłości. Jedna osoba nie może zmienić świata, ale… może zmienić świat dla jednej osoby… Człowiek nie jest do używania, ale do KOCHANIA…

Zapraszamy wszystkich do modlitwy w tych intencjach oraz na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II – 8 lutego br (czwartek) w sali 202 CTW, o godz. 20.00 – po wieczornej Mszy Świętej w Kościele Akademickim KUL.

Print Friendly, PDF & Email