Spotkanie dekanalnych duszpasterzy liturgicznej służby ołtarza

W czwartek, 27 września 2018 r., w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej odbyło się spotkanie dekanalnych duszpasterzy liturgicznej służby ołtarza. Podczas spotkania ks. dr Krzysztof Kwiatkowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej, w imieniu Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika, wręczył nominacje nowym duszpasterzom.

Księża reprezentujący poszczególne dekanaty archidiecezji lubelskiej spotkali się z archidiecezjalnym duszpasterzem, aby omówić szczegółowy plan pracy z ministrantami i lektorami w rozpoczętym roku szkolnym. Najważniejsze punkty w kalendarzu wspólnych działań na najbliższy rok to: kurs ceremoniarza parafialnego, praca formacyjna w parafiach, pielgrzymka ministrantów i lektorów do Wąwolnicy oraz pierwsze wakacyjne OAZY służby liturgicznej. Jednym z istotnych tematów były doroczne mistrzostwa LSO w halowej piłce nożnej i rozpoczynające się turnieje kwalifikacyjne w poszczególnych dekanatach.

Wśród zaproszonych gości znalazł się ks. Andrzej Flis, ojciec duchowny alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie i przewodniczący Zespołu ds. Powołań Kapłańskich. Zaprosił on księży do współpracy na rzecz powołań kapłańskich oraz omówił zaangażowanie alumnów w kalendarz pracy duszpasterstwa liturgicznej służby ołtarza.

Jednym z priorytetów rozpoczynającego się roku pracy duszpasterstwa jest kurs ceremoniarza parafialnego. Mogą w nim wziąć udział starsi ministranci (począwszy od ostatniej klasy gimnazjum) oraz lektorzy. Spotkania będą odbywały się w „Domu spotkania” w Dąbrowicy. Zaplanowane zostało pięć weekendowych zjazdów. Zakończenie kursu i błogosławieństwo do pełnienia funkcji ceremoniarza przewidziane jest w czasie uroczystej Mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, podczas dorocznej pielgrzymki liturgicznej służby ołtarza w dniu 15 czerwca 2019 r.

więcej: www.lso-diecezja-lublin.pl

Print Friendly, PDF & Email