Spotkanie Kolędników Misyjnych u Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie

W środę, 17 stycznia 2024 r. , w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie odbyło się Spotkanie Kolędników Misyjnych. Zgromadziło się ponad 300 dzieci wraz z opiekunami, katechetami, siostrami zakonnymi i księżmi. Gościem specjalnym był ks. Ryszard Andrzejczyk, Pallotyn, misjonarz z Wenezueli, który przybliżył uczestnikom spotkania życie dzieci w Wenezueli i Kolumbii. Obecny był bp Adam Bab, który przewodniczył uroczystej Eucharystii.

Dzieci wystąpiły w strojach postaci, które przedstawiały podczas kolędowania w scence „z Ewangelią w domu”. O oprawę muzyczną zadbały dzieci z parafii Chrystusa Króla w Lublinie oraz Świętej Rodziny w Lublinie, pod opieką ks. Tadeusza Faca oraz ks. Emila Mazura.

Przybyłe grupy kolędnicze przygotowały swoje prace na Konkurs pt. „Kolorowy Motyl”. Po burzliwych dyskusjach jury konkursu dokonało wyboru najlepszych prac:
I miejsce – dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek w Lublinie
II miejsce – dzieci z parafii św. Barbary w Łęcznej
III miejsce – dzieci z parafii Świętej Rodziny z Chełma

Na zakończenie zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Następnie każdy z uczestników został zaproszony na smaczną drożdżówkę i sok. Dziękujemy paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie poczęstunku. Dziękujemy wszystkim dzieciom ich opiekunom, parafiom i szkołom za dar włączenia się w Kolędników Misyjnych, w tym roku niesiemy pomoc dzieciom z Kolumbii. Niech nasze serca będą nadal otwarte na potrzeby naszych braci i sióstr z krajów misyjnych. 

Print Friendly, PDF & Email