Spotkanie Kolędników Misyjnych 2017/2018

W sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej przy ul. Bursztynowej w Lublinie odbyło się spotkanie Kolędników Misyjnych. Uczestniczyło w nim ponad 800 dzieci z archidiecezji, które głosiły Dobrą Nowinę i zbierały datki dla swoich rówieśników w Syrii i Libanie.

W akcji ewangelizacyjnej udział wzięło ponad 1 tys. dzieci, które odwiedziły ponad 5 tys. rodzin w ponad 30 parafiach. W sumie na pomoc dla Syrii i Libanu zebrano ponad 80 tys. zł.

Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika. Spotkanie kolędników misyjnych śpiewem animowała schola z parafii pw. NMP Matki Kościoła ze Świdnika.

Gościem spotkana jest Syryjczyk, który obecnie mieszka z rodziną w Lublinie. Spotkaniu towarzyszy konkurs na domek dla Syrii. Nagrody wręczył proboszcz Ks. Józef Dziduch.