Sonosfera Lubelska 2022 – Sacrum barocum

W niedzielę, 13 listopada 2022 r., zapraszamy na drugą edycję Sonosfery Lubelskiej, która rozpocznie się o godzinie 19.00 w kościele rektoralnym pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie przy ul. Królewskiej 9.

Sonosfera Lubelska, która opisuje relacje człowieka ze środowiskiem muzycznym – to projekt zainicjowany w 2021 roku przez Archidiecezję Lubelską. Sięgamy w nim do historii muzyki sakralnej i dźwiękowej rzeczywistości otaczającej Lublin minionych epok. W ubiegłym roku był to renesansowy Lublin i osoba XVI-wiecznego zakonnika i uczonego Jana z Lublina.

FOTORELACJA Z WYDARZENIA:

W drugiej odsłonie „sacrum barocum” sięgamy do historii muzyki sakralnej i dźwiękowej rzeczywistości otaczającej Lublin czasu kontrreformacji i baroku. To silny kontekst antycypacji dziedzictwa miejsca. Na potrzeby nagrania został stworzony konsort viol da gamba oraz kwartet głosów męskich z towarzyszeniem lutni i portatywu. Sonosfera w wykonaniu Kapeli Jazdowskiej i solistów przybliży muzykę dawną lublinianom i turystom odwiedzającym Lublin.

Wstęp jest bezpłatny.

Nagrane utwory będą dostępne na stronie www Muzeum Archidiecezjalnego Sztuki Religijnej w Lublinie, z możliwością bezpłatnego odsłuchania skonwertowanych utworów oraz z możliwością pobrania wysokiej jakości utworów na urządzenia mobilne. Co najważniejsze utwory będą stanowić sonosferę we wnętrzu Muzeum Archidiecezjalnego Sztuki Religijnej w Lublinie w Wieży Trynitarskiej oraz w Archikatedrze Lubelskiej.

Organizator: Archidiecezja Lubelska

Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Anthill, Kościół Rektoralny św. Piotra Apostoła w Lublinie, Wieża Trynitarska w Lublinie, Ruch Światło- Życie Archidiecezji Lubelskiej

Patronat medialny: TVP3 Lublin, Kurier Lubelski, Radio Lublin, Gość Niedzielny Lubelski, Radio Plus Lublin, Niedziela, Kultura Enter, Lubelski.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny Ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Print Friendly, PDF & Email