Śniadanie wielkanocne dla najuboższych u Brata Alberta – 28.03.2018

W środę 28 marca 2018 r., Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie zaprasza na uroczyste ŚNIADANIE WIELKANOCNE dla najuboższych mieszkańców Lublina.

Śniadanie dla ubogich i bezdomnych rozpocznie się o godz. 9.30 uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. św. Jozafata przy ul. Zielonej 3, a przewodniczył jej będzie Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik.

Po Mszy Świętej wszyscy udadzą się na Wielkanocny poczęstunek do jadłodajni Brata Alberta gdzie nastąpi tradycyjne poświęcenie pokarmów na wielkanocnym stole.

Na świątecznie zastawionych stołach, nie zabraknie tradycyjnych potraw tj.  żurku, jajek, kiełbasy czy ćwikły. Dodatkowo uczniowie z III L.O. im Unii Lubelskiej oraz Zespołu Szkól Ekonomicznych im. A. i J. Vettera przygotują oprawę muzyczną podczas uroczystości oraz pomogą naszym wolontariuszom w Kuchni oraz przy wydawaniu posiłków.

Okres Świąt to szczególnie trudny czas dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasze wspólne świąteczne spotkanie było  wyjątkowym przeżyciem duchowym i wypełniło pustkę rodzinnego spotkania w sercach tych najbardziej samotnych i potrzebujących osób.

Uroczyste spotkanie świąteczne poprzedziło przygotowanie duchowe do przeżycia świąt. W dniach 26-27 marca 2018 r. w kaplicy schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Lublinie (ul. Dolna Panny Marii 32) prowadzonym przez Bractwo odbywały się coroczne rekolekcje wielkopostne dla bezdomnych. Rekolekcje prowadził ks. Andrzej Dudziński, kapelan Bractwa.

Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie prowadzi między innymi kuchnię św. Brata Alberta, która rozpoczęła działalność 8 lutego 1988 roku. Jej działalność polega na przygotowywaniu i wydawaniu bezpłatnych ciepłych posiłków oraz przygotowywaniu i wydawaniu paczek żywnościowych w okresie świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych. Wówczas również przygotowywane są uroczyste posiłki świąteczne dla wszystkich ubogich, samotnych i bezdomnych.

Z posiłków korzystają na co dzień osoby ubogie, bezrobotne, chore, niepełnosprawne, samotne lub opuszczone przez najbliższych, rodziny wielodzietne i bezdomni. W 1988 roku wydawano tu 200 obiadów dziennie, a w chwili obecnej około 500.

Bractwo prowadzi także Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych (schronisko dla bezdomnych mężczyzn – ul. Dolna Panny Marii 32), Ośrodek Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Bystrzejowicach, Klub Integracji Społecznej „SZANSA” oraz Przedsiębiorstwo Społeczne „ProBono”. [www.albert.lublin.pl]