Śniadanie Wielkanocne dla bezdomnych w hali Dworca PKS w Lublinie 27.03.2018

We wtorek, 27 marca o godzinie 11.00 w hali Dworca PKS w Lublinie przy Al. Tysiąclecia 6 odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla bezdomnych, potrzebujących oraz podróżnych. Będzie to Śniadanie Wielkanocne pod osobistym patronatem Metropolity Lubelskiego, abpa Stanisława Budzika.

To wydarzenie zainicjowane przez Spółkę Lubelskie Dworce, której szczególnie bliski jest los potrzebujących i bezdomnych. Nie można też nie wspomnieć  „cichego”, ale jakże ważnego zaangażowania ojców z Zakonu Braci Mniejszego Kapucynów, którzy od wielu lat otaczają pomocą bezdomnych i organizują dla nich cyklicznie rekolekcje.  Wspólny posiłek, modlitwa i rozmowa, jak w domu. Dodatkowo każdy potrzebujący otrzyma talon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Okres Wielkiego Postu to czas duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, w którym nasza Caritas szczególnie szuka dróg pomocy potrzebującym i apeluje o większą wrażliwości na potrzeby innych. Dlatego zachęcam do włączenia się w przygotowanie Śniadania Wielkanocnego – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Zapraszamy wszystkich Darczyńców do pomocy w przygotowaniu paczek żywnościowych. Wystarczy przekazać do siedziby Caritas produkty o przedłużonym terminie ważności (takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) lub przekazać darowiznę za pomocą płatności Dotpay na stronie www.lublin.caritas.pl.

Poczęstunek podczas Śniadania zapewni Catering Anielskie Smaki (prowadzony przez Fundację Dantis), który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie Caritas.

Organizatorami Śniadania Wielkanocnego są: Lubelskie Dworce S.A., Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów oraz Centrum Wolontariatu.

Print Friendly, PDF & Email