Słuchając i idąc razem – Tydzień Laudato si’ – 22-29.05.2022

Z inspiracji Stolicy Apostolskiej, w dniach 22-29 maja 2022 r., już po raz czwarty wśród katolików na całym świecie obchodzony jest Tydzień Laudato si’. To zaproszenie skierowane do wiernych, by wsłuchać się w nauczanie Kościoła, wyrażone w encyklice Laudato si’ Papieża Franciszka, by spojrzeć na otaczający nas świat, ludzi i całe Boże stworzenie z większą wrażliwością oraz by w wierze znaleźć motywację do zaangażowania i troski o nasz wspólny dom.

Do udziału w Tygodniu Laudato si’, w niedzielę 22 maja br., w trakcie południowej modlitwy Regina Caeli, zaprosi nas Ojciec Święty. Tegoroczny Tydzień Laudato si’ przeżywany będzie pod hasłem: “Słuchając i idąc razem”.

Tydzień Laudato si’ to inicjatywa watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, upamiętniająca opublikowanie encykliki Laudato si’ Papieża Franciszka, a przede wszystkim zaproszenie do wcielenia jej przesłania w życie nasze i naszych wspólnot parafialnych. Jako ludzie wierzący chcemy w szczególny sposób budować wrażliwość na “wołanie ziemi i krzyk ubogich” oraz przyczynić się do rozwiązania złożonego kryzysu społeczno-ekologicznego naszych czasów.

Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska chcąc odpowiedzieć na papieskie zaproszenie i zachęcić wiernych do podjęcia w tym czasie refleksji, modlitwy i działania na rzecz naszego wspólnego domu, w duchowej łączności z katolikami na całym świecie, przygotował specjalną modlitwę oraz refleksję, które
można włączyć w nabożeństwo na zewnątrz lub modlitwę w czasie Mszy Świętej w niedzielę 29 maja 2022 (lub w innym dniu podczas Tygodnia Laudato si’).

Wszystkie parafie, które włączą się w obchody Tygodnia Laudato si’ zachęcamy do zrobienia zdjęcia lub krótkiej relacji słownej i przesłania ich na adres email: lsm.polska@livelaudatosi.org. Pokażmy, jak wspólnie podejmujemy troskę o stworzenie w duchu chrześcijańskiej ekologii integralnej.

Ponadto Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska zaprasza do dołączenia do programu Zielone Parafie objętego patronatem Konferencji Episkopatu Polski. W programie Zielone Parafie w praktyczny sposób realizowane jest nauczanie Kościoła o ekologii integralnej. Więcej informacji o programie
znaleźć można na stronie www.zieloneparafie.pl

Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska LSM Polska – Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska Al. Wojska Polskiego 27/11 | 01-515, Warszawa | Polska
www: katolicydlasrodowiska.pl | zieloneparafie.pl/
Email: lsm.polska@livelaudatosi.org
Facebook: www.facebook.com/katolicydlasrodowiska

>>Modlitwa

Print Friendly, PDF & Email