Sesja Papieskiej Unii Misyjnej na Jasnej Górze – online 5.12.2020

W sobotę, 5 grudnia 2020 r., na Jasnej Górze pod hasłem „Poślij mnie” odbędzie się sesja misjologiczna, organizowana przez Krajowy Sekretariat Papieskiej Unii Misyjnej. W tym roku, wyjątkowo, można uczestniczyć w tym wydarzeniu poprzez media społecznościowe Papieskich Dzieł Misyjnych – facebook/Papieskie Dzieła Misyjne, za pośrednictwem strony internetowej Sanktuarium Jasnej Góry www.jasnagora.com oraz transmisji na TV Trwam.

„O łączność duchową, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego, bardzo prosimy chorych. Dzięki duchowemu zaangażowaniu wielu osób nasza wspólna modlitwa za dzieło misyjne świata będzie mocnym i ufnym wołaniem o rozwój dzieła ewangelizacji świata i ustąpienie pandemii COVID-19”

ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych

Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 13.30, która będzie sprawowana w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i transmitowana przez TV Trwam

SESJA MISJOLOGICZNA
W godzinach 16.00-18.00 na antenie Radia Jasna Góra oraz w mediach społecznościowych (facebook/Papieskie Dzieła Misyjne) zostaną udostępnione wykłady w ramach sesji misjologicznej:

  • s. dr Judyty Pudełko PDDM, wykładowcy biblistyki na Papieskim Wydziale Teologicznym;
  • ks. Zbigniewa Pawłowskiego SAC, wieloletniego misjonarza w Rwandzie;
  • ks. dra Tomasza Atłasa, dyrektora krajowego Papieskich Dzieł Misyjnych;
  • ks. dra Macieja Będzińskiego, sekretarza krajowego PDRW i PDPA;
  • ks. dra Łukasza Bovio IMC, sekretarza krajowego PUM.

Apel jasnogórski (21.00) oraz misyjne nabożeństwo różańcowe (21.30) poprowadzą ks. Tomasz Atłas, ks. Maciej Będziński i ks. Łukasz Bovio IMC. W wydarzeniu tym można uczestniczyć za pośrednictwem strony internetowej Sanktuarium Jasnej Góry www.jasnagora.com lub Radia Maryja, Radia Jasna Góra i Radia Fiat.

Unia Misyjna, która od 1922 r. stała się papieską, powstała we Włoszech w 1916 r. W Polsce zatwierdziła ją w 1924 r. Konferencja Episkopatu Polski. Jej celem jest formacja misyjna kapłanów, zakonników i sióstr zakonnych, seminarzystów, świeckich animatorów misyjnych, a za ich pośrednictwem kształtowanie świadomości misyjnej katolików.

Papieskie Dzieła Misyjne mają za zadanie ożywianie ducha misyjnego. W Polsce rozwijać się zaczęły po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Przez wiele lat w czasach PRL-u ich działalność była zakazana. Oficjalnie mogły się odrodzić dopiero od 1970 r., natomiast osobowość prawną, struktury krajowe i diecezjalne posiadają od 1989 roku.

więcej: https://missio.org.pl/pontyfikat/

Print Friendly, PDF & Email