Sercańskie Dni Młodych w Pliszczynie 26.06-1.07.2023

W dniach 26 czerwca – 1 lipca 2023 r. Księża Sercanie w Pliszczynie k. Lublina po raz 29. organizują Sercańskie Dni Młodych, które w tym roku przebiegać będą pod hasłem Bliżej Ciebie.

Każdy człowiek ma wrodzoną potrzebę bycia kochanym, potrzebnym i spełnionym. Niejeden z nas boi się samotności i odrzucenia. Tegoroczne Sercańskie Dni Młodych są okazją do tego, aby znaleźć w sobie to, co przeszkadza w spotkaniu z Bogiem i z drugim człowiekiem. Bliżej Ciebie, bo zwołani przez Jezusa Chrystusa, zgromadzeni we wspólnocie chcemy odkrywać, czym jest doświadczenie Bożej miłości, czym jest zaufanie i życie w prawdzie.

Poprzez konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi organizatorzy pragną pomóc uczestnikom SDMu zmierzyć się z doświadczeniem samotności, które ze względu na doświadczenie Boga i wspólnoty nie musi być już tak dotkliwe i zadające cierpienie.

Zaplanowane zostało szereg warsztatów (muzycznych, tanecznych, artystycznych, sportowych, medialnych, ewangelizacyjnych i wiele innych), eventów kulturalnych, koncertów, zabaw integracyjnych. Wszystko to ma służyć budowaniu wspólnoty i otwarciu się na drugiego człowieka.

Nie zabraknie również czasu na wspólną modlitwę, Mszę świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, by zbliżyć się do Boga, wejść z Nim w relację, poczuć się kochanymi.

więcej: https://sercanskie.pl/strony/zapraszamy-na-29–sercanskie-dni-mlodych-

Print Friendly, PDF & Email