Sekretariat pieszej pielgrzymki na Jasną Górę działa przed archikatedrą

Od 25 lipca 2017 r. przed archikatedrą lubelską swoją działalność rozpoczął Sekretariat 39. Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. Tutaj każdy otrzyma wyczerpujące informacje związane z Lubelską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę. Tu też można zapisać się do jednej z 19 grup pielgrzymkowych. Tutaj także można złożyć intencje do funduszu „Idę z Tobą” oraz nabyć pielgrzymkowe gadżety.

Sekretariat Pielgrzymkowy przed Archikatedrą będzie działał do 3 sierpnia 2017r. – dnia wyjścia Pielgrzymki z Lublina – w godz. 10.00-17.00

Sekretariat będzie dalej towarzyszył pielgrzymom na trasie, do końca trwania pielgrzymki. Tutaj, ci którzy zechcą dołączyć w trakcie trwania Pielgrzymki mają możliwość zapisania się, tutaj także nabyć będzie można koszulki pielgrzymkowe, różańce czy kartki.

39. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia po Mszy św. na placu przed archikatedrą o godzinie 8.30. Samochody bagażowe będą ustawione na parkingu przy ul. Unii Lubelskiej w dniu 3 sierpnia od godz. 7.00.

Pielgrzymka wyruszy 3 sierpnia. Jednak w każdej chwili można do niej dołączyć. – Wiemy, że niełatwo jest w zabieganym świecie znaleźć dwa tygodnie urlopu tylko dla siebie. Dlatego też czy to na kilka dni, czy na tydzień, czy chociażby na chwilę zawsze do pielgrzymki można dołączyć – mówi ks. Mirosław Ładniak, przewodnik pielgrzymki. Przyjeżdżając do wybranej grupy, trzeba się zgłosić do duszpasterza grupy oraz później do sekretariatu pielgrzymki. Ważne, aby informacje dotarły do kwatermistrzów grupowych, bo to oni organizują noclegi.

Koszt pielgrzymki nie zmienia się i wynosi 75 zł. W cenie jest m.in. ubezpieczenie pielgrzyma. W przypadku dojechania na trasę opłatę przyjmuje sekretariat pielgrzymkowy. W początkowych dniach (do 8 sierpnia) każda kolumna ma swój sekretariat i tam można uzyskać szczegółowe informacje o zapisach czy funduszu Idę z Tobą.

szczegółowe informacje – http://www.pielgrzymka.lublin.pl/

Print Friendly, PDF & Email