Rusza w Lublinie „Szkoła Proroków” dla kapłanów

Od października rusza w Lublinie ?SZKOŁA PROROKÓW?, adresowana do wszystkich kapłanów z Archidiecezji Lubelskiej i diecezji sąsiednich. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, od października do czerwca, będą się odbywały spotkania modlitewne z odpowiednim nauczaniem o rozeznawaniu obecności i woli Ducha Świętego.

Organizatorom i pomysłodawcom ?SZKOŁY PROROKÓW? nie chodzi o nadzwyczajność, lecz właśnie o to, aby nauczyć się rozpoznawać codzienne i zwyczajne działania Ducha Świętego w nas, w Kościele i w historii. Z tego względu nauczanie będzie zawsze poprzedzone modlitwą do Ducha Świętego, a po nauczaniu będzie dalsza modlitwa uwielbienia i dziękczynienia, tak aby Duch Święty udzielił wzrostu zasianemu w nas słowu.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 5 października br., w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Lublinie o godz. 20.00. Temat spotkania: Jak rozpoznać obecność Ducha Świętego i Jego działanie??

 


Zarys programowy inicjatywy.

Czy nie wydaje się nam dziwne, że w XXI wieku spośród trzech Osób Trójcy Świętej najmniej znany jest Duch Święty, od mocy i obecności którego zależy istnienie i rozwój Kościoła oraz zbawienie świata? Jeśli tylko pobieżnie wczytamy się w pisma Nowego Testamentu, to się dowiemy, że dzieło Chrystusa rozprzestrzeniło się na cały świat wraz z Zesłaniem Ducha Świętego, którym chrześcijanie są namaszczeni i uświęceni, by tworzyć jedno Ciało mistyczne. Poznawanie Ducha Świętego i sposobów Jego działania jest obowiązkiem wszystkich chrześcijan, a zwłaszcza tych, którzy pełnią zadanie nauczania, by mogli nieść światu nadzieję.

Z tego powodu?

od października rusza w Lublinie ?SZKOŁA PROROKÓW?, adresowana do wszystkich kapłanów z Archidiecezji Lubelskiej i diecezji sąsiednich. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, od października do czerwca, będą się odbywały spotkania modlitewne z odpowiednim nauczaniem o rozeznawaniu obecności i woli Ducha Świętego. Organizatorom i pomysłodawcom ?SZKOŁY PROROKÓW? nie chodzi o nadzwyczajność, lecz właśnie o to, aby nauczyć się rozpoznawać codzienne i zwyczajne działania Ducha Świętego w nas, w Kościele i w historii. Z tego względu nauczanie będzie zawsze poprzedzone modlitwą do Ducha Świętego, a po nauczaniu będzie dalsza modlitwa uwielbienia i dziękczynienia, tak aby Duch Święty udzielił wzrostu zasianemu w nas słowu.

Zamieszczone poniżej tematy ułożone są według schematu, zbliżającego nas do myśli prorockiej. Na jednym biegunie znajduje się propozycja Ewangelii, a na przeciwległym propozycja pochodząca od ?ducha tego świata?. Ów kontrast pozwoli nam odkryć nowość Ewangelii oraz zasadniczą różnicę pomiędzy humanizmem ateistycznym, a humanizmem Chrystusa. W postawie prorockiej Bóg i Jego łaska, ma absolutne pierwszeństwo przed propozycjami świata.

W pierwszym roku działalności Szkoły Proroków nauczanie w większości będzie prowadził ks. prof. Krzysztof Guzowski, a dwa lub trzy spotkania poprowadzi osoba ze Szkoły Nowej Ewangelizacji lub Szkoły Formacji Duchowej

Tematy nauczania comiesięcznego:

1. Jak rozpoznać obecność Ducha Świętego i Jego działanie??
2. Twój charyzmat. Czy wiesz jako go rozpoznać i rozpalić?
3. Celibat jako charyzmat i dar
4. Asceza chrześcijańska a radość życia w Duchu
5. Noc ciemna ducha czy depresja?
6. ?Chrześcijanie XXI w. albo będą mistykami, albo ich wcale nie będzie?
7. ?Błogosławieni ubodzy w duchu?? Pierwsze i najważniejsze błogosławieństwo
8. Dlaczego Duch Święty nie ratuje Kościoła z kryzysu?
9. Miłosierdzie Boże a miłosierdzie ludzkie
10. Posłuszeństwo proroków a stałe kierownictwo Ducha Świętego

Print Friendly, PDF & Email