Rozdarte serca młodych – Bronić czy nie bronić życia – debata II: 4.12.2020

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (CDM) wraz z TVP3 Lublin organizują dwuczęściową debatę młodych27 listopada i 4 grudnia 2020 r. – jako odpowiedź na kryzys wywołany obecną sytuacją społeczną. Debata zatytułowana została: Rozdarte serca młodych – Bronić czy nie bronić życia.

Celem jest spotkanie się z młodymi online, wysłuchanie ich, umocnienie, odpowiedź na trudne pytania zagubionych oraz szukanie dróg dotarcia i dialogu z młodymi popierającymi aborcję i agresywnie odrzucającymi nauczanie Kościoła.

Planowane są cztery spotkania. Odbędą się one na żywo w najbliższe piątki: o godz. 14.00 w studiu TVP3 Lublin, a 19.00 w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Lublinie.

PLAN SPOTKAŃ:

Piątek, 27 listopada 2020 r.

14.00-14.50 – na żywo w TVP3 Lublin

Człowiek. Wolność i odpowiedzialność”. Panel ekspertów. Wypowiedzi: lekarza, psychologa, teologa w trzech panelach: Życie dziecka. Życie kobiety. Aborcja czy przyjęcie życia.

19.00-20.30 – na żywo w CDM

Poszerzony panel ekspertów. Kontynuacja spotkania telewizyjnego z nowymi gości m.in. bp. Adamem Babem, możliwość zadawania pytań i dyskusji online. Spotkanie będzie transmitowane live na profilu CDM: https://pl-pl.facebook.com/CDMLublin

Link bezpośrednio do transmisji live: https://www.facebook.com/CDMLublin/posts/3527438337325840?notif_id=1606337073166480&notif_t=live_video_schedule_broadcaster&ref=notif

Zapis programu TVP3 Lublin: https://lublin.tvp.pl/

Piątek, 4 grudnia 2020 r.

14.00-14.50 – na żywo w TVP3 Lublin

Spór o aborcję – debata młodych”. Spotkanie młodych obrońców życia z lubelskimi aktywistami i uczestnikami ostatnich protestów. Pragniemy zadać w studio pytania wykrzykiwane na protestach i poszukać na nie odpowiedzi.

19.00-20.30 – na żywo w CDM

Webinarium dla młodych – „Rozdarte serca młodych. Spór o aborcję”. Poprowadzą Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak – małżonkowie i rodzice czterech córek, członkowie zarządu Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, doradcy życia rodzinnego. Od lat zaangażowani w troskę o ochronę życia dzieci nienarodzonych oraz w pomoc charytatywną dla samotnych matek i rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością. Spotkanie będzie transmitowane live na profilu CDM: https://pl-pl.facebook.com/CDMLublin

Projekt przygotowywany został z inicjatywy ks. bp. Adama Baba przy współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży oraz Ruchem Światło-Życie. Po spotkaniach nagrane materiały będą dostępne na profilach CDM.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE CDM

• Facebook: https://www.facebook.com/CDMLublin
• Twitter: https://twitter.com/CdmLublin
• Instagram: https://www.instagram.com/cdm.lublin/

Print Friendly, PDF & Email