Relikwie męczenników – misjonarzy z Peru w kościele w Kraśniku 17.07.2016

W niedzielę, 17 lipca 2016 r., w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kraśniku (ul. św. s. Faustyny), o godz. 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. z wprowadzeniem relikwii bł. o. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, dwóch franciszkańskich misjonarzy – pierwszych męczenników Peru.

Uroczystościom z udziałem świadków życia polskich misjonarzy przewodniczyć będzie bp. Stanisław Dowlaszewicz, biskup pomocniczy diecezji Santa Cruz w Boliwii. Relikwie męczenników z Peru dla parafii Miłosierdzia Bożego w Kraśniku otrzymał proboszcz ks. Wiesław Szewczuk podczas ich beatyfikacji w grudniu 2015 r.

Po Eucharystii odbędzie się promocja książki – wspomnień ks. Wiesława Szewczuka z podróży do Ameryki Południowej.

Niedziela [Urszula Buglewicz, Podróż życia]: Bardzo przeżyłem beatyfikację młodych misjonarzy, z których doskonale znałem o. Michała. W szkole średniej w Legnicy, prowadzonej przez franciszkanów, razem się uczyliśmy. Z Michałem siedziałem przy jednym stole w jadalni, chodziłem tymi samymi korytarzami, przebywałem w tych samych salach lekcyjnych, śpiewałem w chórze i grałem w piłkę… [czytaj dalej]

Print Friendly, PDF & Email