Rekolekcje online przed beatyfikacją kard. S. Wyszyńskiego 7-9.09.2021

W dniach 7-9 września 2021 r. KUL organizuje ogólnopolskie rekolekcje online przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego zatytułowane „Czas to miłość”, które będą odbywały się stacjonarnie w Kościele Akademickim KUL, ale także będą transmitowane online (transmisje: kul.pl, YouTube, Facebook). Nauki wygłosi bp Edward Dajczak.

Czy nauczanie kard. Wyszyńskiego jest jeszcze dziś aktualne? Co powiedziałby współczesnym Polakom?  Jak reagowałby na obecne problemy i wyzwania, które stają przed społeczeństwem i Kościołem? – odpowiedzi na te pytania będziemy szukali podczas trzydniowych ogólnopolskich rekolekcji online, które pomogą nam w przygotowaniu do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Ludzie mówią – „czas to pieniądz”. Ja mówię inaczej – „czas to miłość”. Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa.

kard. Stefan Wyszyński

Rekolekcyjne konferencje wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, który w 1999 r.  rozpoczął współorganizowanie Przystanka Jezus – spotkań ewangelizacyjnych odbywających się podczas festiwalu rockowego Przystanek Woodstock. Muzyczną modlitwę uwielbienia poprowadzą m.in. zespoły Siewcy Lednicy i Boże Stopy.

Zapraszamy do udziału wszystkich, niezależnie od tego czy postać kard. Wyszyńskiego jest im bliska, czy odległa, czy są dziś silnie związani z Kościołem, czy też czują, że są na jego obrzeżach, wierzących i wątpiących! Rekolekcje będą miały formułę stacjonarną, ale każde spotkanie będzie transmitowane online. W programie eucharystia, nauka rekolekcyjna, muzyka uwielbienia i świadectwa – osobiste refleksje związane z postacią i nauczaniem kard. Wyszyńskiego.

Siewcy to modlitwa, energia, muzyka śpiew i taniec! Od 2000 roku Siewcy służą Spotkaniom Lednickim, komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Do zespołu dołączają wciąż nowi muzycy, aby dzielić radość wiary na koncertach w małych i większych miastach w Polsce. Zagrali już blisko 600 koncertów, a w drodze na nie już 6
razy okrążyli kulę ziemską! Grali św. Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali hymn „Nie lękajcie się”.

Boże Stopy to projekt wokalno – instrumentalny, któremu lideruje Magdalena Stopa – wokalistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, wieloletnia wykładowczyni Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym „Jazz i Muzyka Estradowa” UMCS w Lublinie. Członkami zespołu to najbliższa rodzina i przyjaciele Magdaleny. W ich repertuarze są m.in. utwory, których teksty pochodzą z poezji Jana Pawła II, a muzykę do nich skomponowała Magdalena Stopa. A wszystko na Chwałę Pana i radość ludzi.

Porozumienie – grają modlitwę do Jezusa. Każdy ich utwór jest autorski, a muzyka która tworzą jest zbliżona bardziej do rocka niż pop-funk- softowych brzmień wykonawców spod znaku muzyki uwielbienia – stąd określają się krótko – modlitwa i rock. Wyrażają pokój, modlitwę, dziękczynienie i pokutę.

PROGRAM REKOLEKCJI:

7 września (wtorek)

19.00 – Msza św.
19.45 – Konferencja – bp Edward Dajczak
20.30 – Modlitwa uwielbienia – Boże Stopy

8 września (środa)

19.00 – Msza św.
19.45 – Konferencja – bp Edward Dajczak
20.30 – Modlitwa uwielbienia – Porozumienie

9 września (czwartek)

19.00 – Msza św.
19.45 – Konferencja – bp Edward Dajczak
20.30 – Modlitwa uwielbienia – Siewcy Lednicy

Patroni medialni: Polskie Radio Lublin, TVP3 Lublin, KAI, eKAI, Kurier Lubelski, Gość Lubelski, Niedziela

Linki do transmisji:

• https://youtu.be/tM32dX-ec2
• https://www.kul.pl/
• https://pl-pl.facebook.com/KULlublin

Print Friendly, PDF & Email