Rekolekcje kapłańskie z o. dr Gabriele Nanni OCD – 19-22. listopada 2018

Szkoła Formacji Duchowej zaprasza na rekolekcje kapłańskie, zatytułowane: „Pentakostalizacja w Kościele – żywe doświadczenie Pięćdziesiątnicy? Szanse i zagrożenia”, które poprowadzi o. dr Gabriele Nanni OCD z Brescii (Italia). Rekolekcje odbędą się w dniach 19-22 listopada 2018 r. w Kazimierzu Dolnym. Kapłani uczestniczący w rekolekcjach otrzymają zaświadczenie o odbyciu obowiązkowych rekolekcji rocznych.

Nasi biskupi zwracają uwagę na zjawisko pentekostalizacji jako „obecne już w naszym Kościele, a stanowiące zagrożenie dla jego tożsamości i jedności oraz rozwoju duchowego poszczególnych wiernych, nie wyłączając duchownych” (bp  A. Czaja). Problem ten pragniemy podjąć w czasie rekolekcji kapłańskich, które poprowadzi znany nam już z poprzednich spotkań rekolekcyjnych o. dr Gabriele Nanni OCD z Brescii (Italia), autor znanej książki „Palec Boży i władza szatana. Egzorcyzm”, Promic – Warszawa 2007. Chcielibyśmy zastanowić się nad kryteriami „rozróżniania duchów” (1J 4, 1) potrzebnymi w pracy duszpasterskiej we wspólnotach obecnych w parafii.

Organizator: Szkoła Formacji Duchowej

Termin: 19-22 listopada 2018. Rozpoczęcie 19.11.2018 godz. 10.00, zakończenie 22.11.2018 Eucharystią o godz. 10.00.

Miejsce: Kazimierz Dolny –  Dom Pracy Twórczej SDP, ul. Małachowskiego 17

Prowadzący: o. dr Gabriele Nanni OCD (Italia)

O. Gabriele prowadził już rekolekcje kapłańskie w Nałęczowie w 2013 roku – „Kapłan w posłudze uzdrowienia i uwolnienia. Czego unikać, od czego nie uciekać!” i w 2017 roku  – „Prezbiter na czasy ostateczne. Walka o kapłaństwo”.

Informacje szczegółowe – zapisy: www.sfd.kuria.lublin.pl

 

Print Friendly, PDF & Email