Rekolekcje dla Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w roku 2024

W ramach formacji stałej nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, w piątek 20 września 2024 r., rozpoczyna się cykl dorocznych rekolekcji, które odbywać się będą w domach rekolekcyjnych w Dąbrowicy i Nałęczowie.

Rekolekcje mają charakter formacyjno-warsztatowy, rozpoczynają się w piątek zakwaterowaniem od godz. 17.00, natomiast kończą się w niedzielę obiadem o godz. 13.00.

Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej nieustannie troszczy się o własną formację duchową, przede wszystkim we własnej parafii, prowadząc życie sakramentalne, a ponadto bierze udział w dorocznych rekolekcjach, które przedłużają na kolejny roku poważnienie do pełnienia zaszczytnej funkcji sługi Chrystusa Eucharystycznego.

Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej to osoby świeckie uprawnione do udzielania Komunii Świętej. Czynią to w czasie Mszy św., oczywiście ilekroć zachodzi taka potrzeba oraz poza Mszą św., gdy z posługą udają się do osób chorych lub w podeszłym wieku.

TERMINY REKOLEKCJI W 2024 ROKU:

20-22 września – Dąbrowica
27-29 września – Łopoczno
4-6 października – Nałęczów
11-13 października – Dąbrowica
18-20 października – Nałęczów
22-24 listopada – Dąbrowica

Rekolekcje, które mają charakter formacyjno-warsztatowy rozpoczynają się w piątek zakwaterowaniem od godz. 17.00 natomiast kończą się w niedzielę obiadem o godz. 13.00.

Zgłoszeń na rekolekcje dokonujemy za pomocą aplikacji, która znajduje się na stronie https://szafarze.diecezja.lublin.pl w zakładce zapisy.

W naszej Archidiecezji jest 514 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Niech Chrystus obecny w Najświętszej Eucharystii błogosławi ich posłudze!