Rekolekcje i spotkanie opłatkowe dla bezdomnych 17-20.12.2018

W dniach 17-19 grudnia 2018 r. (poniedziałek – środa) w kaplicy schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Lublinie (ul. Dolna Panny Marii 32) prowadzonym przez Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie odbędą się coroczne rekolekcje adwentowe dla bezdomnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Andrzej Dudziński, kapelan Bractwa. Tegoroczne rozważania, w nawiązaniu do słów znanej kolędy, zatytułowane zostały: „Nie było miejsca dla Ciebie…”.

Rekolekcje zakończy wigilijne spotkanie opłatkowe z udziałem bp. Józefa Wróbla., które odbędzie się 20 grudnia (czwartek) w siedzibie Bractwa w Lublinie przy ul. Zielonej 3.

W sobotę, 22 grudnia br. o godz. 14.30 odbędzie się też wigilia dla bezdomnych w schronisku przy ul. Dolnej Panny Marii 32 w Lublinie.

PROGRAM REKOLEKCJI:

17 i 18 grudnia (poniedziałek – wtorek)

7.40 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

19 grudnia (środa) – dzień sakramentu pokuty

7.40 – Msza św. z nauką rekolekcyjną

20 (czwartek) kościół pw. św. Jozafata – ul. Zielona 3

9.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla
10.30 – Wigilijne spotkanie opłatkowe z udziałem bp. Józefa Wróbla

Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie wspiera osoby potrzebujące pomocy już od 1983 roku (obecną nazwę placówka przyjęła w 1991 roku.). Stowarzyszenie otacza opieką osoby ubogie, chore, niepełnosprawne, bezdomne, uzależnione, uchodźców oraz wszystkich, którzy tej pomocy potrzebują.

Od 1992 roku Bractwo prowadzi w Lublinie przy ul. Dolnej Panny Marii 32 Ośrodek Wsparcia dla Osób Bezdomnych (schronisko dla bezdomnych mężczyzn). Do schroniska przyjmowani są mężczyźni, którzy doświadczają problemu bezdomności. [www.albert.lublin.pl]