Radio Plus Lublin poszerzyło swój zasięg – Puławy: 91,2 FM

Po uzyskaniu stosownych zezwoleń, Radio Plus Lublin poszerzyło swój zasięg. Od 30 kwietnia 2020 r., na nowej częstotliwości – 91,2 FM, można słuchać Radia Plus Lublin w Puławach, Kazimierzu Dolnym, Końskowoli i okolicach tych miast i miejscowości. W zasięgu stacji znalazły się także obszary leżące poza terenem Archidiecezji Lubelskiej: gminy Gniewoszów i Janowiec.

Puławski nadajnik Radia Plus został umieszczony w parafii pw. św. Brata Alberta w Puławach.

Rozgłośnia Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła nadawanie na początku kwietnia 1994 roku pod nazwą Katolickie Radio Lublin. W 1998 przystąpiła do sieci Plus. Od 1 października 2005 do 15 kwietnia 2017 roku nadawała pod nazwą Radio eR. W Niedzielę Wielkanocną 2017 roku, po nawiązaniu współpracy z Porozumieniem radiowym Plus (Grupa Medialna TIME), rozpoczęła emisję programu pod nazwą Radio Plus Lublin. Program stacji można odbierać na częstotliwościach 87,9 oraz 91.2 FM w województwie lubelskim oraz terenów do niej przyległych, znajdujących się w sąsiednich województwach.

Na pozostałym obszarze Radio Plus Lublin można słuchać niezmiennie na częstotliwości 87,9 FM oraz za pośrednictwem internetu – link bezpośredni: http://radioplus.pl/?stacja=lublin

Wiadomości lokalne z Lubelszczyzny znajdziemy wchodząc na stronę http://radioplus.pl i wybierając miasto – „Lublin”

Print Friendly, PDF & Email