Pueri Cantores Lublinenses wkracza w wyjątkowy rok działalności

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses wraz z początkiem nowego roku szkolnego rozpoczyna przesłuchania nowych kandydatów do chóru. Przesłuchania chłopców i mężczyzn pragnących dołączyć do chóru odbywają się w piątki (godz. 18.30-19.30) oraz w soboty (godz. 11.00-13.00) w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie (ul. Bursztynowa 20 – wejście od biblioteki – sala nr 1).

Wyjątkowym zwieńczeniem rozpoczynającego się roku pracy chóru będzie, organizowany w dniach 4-7 lipca 2019 r., międzynarodowy kongres chórów Pueri Cantores „Ut unum sint” , który po raz pierwszy odbędzie się w Lublinie.

Organizatorami Kongresu są Polska Federacja Pueri Cantores oraz Archidiecezja Lubelska. W dniu 6 września 2018 r. w siedzibie Kurii Metropolitalnej w Lublinie miało miejsce podpisanie listu intencyjnego o współpracy archidiecezji lubelskiej, województwa lubelskiego i miasta Lublin przy organizacji tego wydarzenia.


Najbliższy koncert Pueri Cantores Lublinenses:

16 września 2018 r. (niedziela) – godz. 12.00Wąwolnica – Msza św. i koncert


GOŚĆ LUBELSKI [Lublin gospodarzem międzynarodowego kongresu chórów Pueri Cantores]: Za niespełna rok z okazji 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej odbędzie się wyjątkowe spotkanie pod hasłem: „Ut unum sint”. Współorganizacji tego wydarzenia podjęły się archidiecezja, miasto i województwo… [czytaj dalej]

więcej informacji: www.pcl.kuria.lublin.pl

Print Friendly, PDF & Email