Puchary i medale mistrzostw LSO w halowej piłce nożnej wręczone

W sobotę, 16 kwietnia 2016 roku, w lubelskich halach sportowych odbyły się VII Mistrzostwa Archidiecezji Lubelskiej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Metropolity Lubelskiego. Turniej został zainaugurowany uroczystą Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej. Eucharystii przewodniczył i słowo Boże do zgromadzonych ministrantów i lektorów wygłosił ks. dr Krzysztof Podstawka, wicekanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

W zawodach uczestniczyło 84 drużyny. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: ministrant młodszy – kl. III i IV szkoły podstawowej, ministrant – roczniki od 2002 do 2005, lektor młodszy – roczniki od 1999 do 2001 oraz lektor starszy – roczniki od 1995 do 1998.

Zwycięzcami turnieju w poszczególnych kategoriach zostały drużyny z parafii:

ministranci młodsi – Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie
ministranci starsi – św. Andrzeja Boboli w Babinie
lektor młodszy – św. Mikołaja w Zakrzówku
lektor starszy – św. Wojciecha BM w Wąwolnicy

Puchary i medale zwycięzcom turnieju wręczyli przedstawiciele drużyny piłkarskiej TVP, której mecz z drużyną AZS UMCS poprzedził finałowe rozgrywki mistrzostw.

Wszystkie drużyny, oprócz ministrantów młodszych, już w maju wezmą udział w Mistrzostwach Polski w zmaganiach Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO) w piłce nożnej halowej.

Print Friendly, PDF & Email