Przegląd Filmowy MY POKOLENIE JP2 – u Świętej Rodziny w Lublinie 10-11.02.2024

Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie zaprasza w dniach 10-11 lutego 2024 r. na Międzynarodowy Przegląd Filmowy „My Pokolenie JP2”.

Prezentacje filmów i panele dyskusyjne poprzedzi w piątek, 9 lutego br., Msza św. o godz. 18.00 z udziałem uczestników przeglądu, a po niej nastąpi uroczyste otwarcie, towarzyszącej przeglądowi, wystawy fotograficznej zdjęć osobistego fotografa papieskiego Arturo Mari.

Międzynarodowy Przegląd filmowy „My, pokolenie JP2” – to przeglądu filmów poświęconych osobie Jana Pawła II, organizowanego z okazji 45-tej rocznicy wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pokazy odbywają się od października 2023 do stycznia 2024 r. w wybranych miastach Polski, Włoch, Malty, USA, Argentyny i Niemiec. Projekcjom filmów dokumentalnych i fabularnych przypominających postać papieża Polaka towarzyszą dyskusje panelowe twórców filmowych, dziennikarzy, nauczycieli akademickich, pisarzy oraz innych osób związanych ze środowiskiem pokolenia JP2.

W ramach Przeglądu zaprezentowane zostaną m.in. filmy: Zaczęło się od ucieczki (reż. Maciej Czajkowski), Credo (reż. Andrzej Trzos-Rastawiecki), Metr od świętości (reż. Przemysław Hauser-Schoneich), Moje życie dla Niego (reż. Cezary Grzesiuk), Dialog, życie zapisane w listach (reż. Judyta Syrek), Duśka (reż. Wanda Różycka-Zborowska). W przerwach między projekcjami zaplanowane zostały panelowe z udziałem twórców filmów oraz zaproszonych gości.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem przeglądu jest ambasador Zakonu Maltańskiego na Karaibach Przemysław Häuser-Schöneich oraz szef Katedry Edukacji Medialnej, Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II ks. Prof. Robert Nęcek.

Wstęp wolny.

PLAN PRZEGLĄDU FILMOWEGO „MY POKOLENIE JP2”
LUBLIN, SANKTUARIUM ŚWIĘTEJ RODZINY
9-11 LUTEGO 2024 R.

18.00 – Msza Święta dla uczestników Przeglądu
19.00 – Uroczysta inauguracja wystawy fotograficznej zdjęć Arturo Mari, osobistego fotografa papieskiego

9.00 – Uroczyste rozpoczęcie przeglądu:
Wystąpienie kustosza Sanktuarium Świętej Rodziny Ks. dr. Tadeusza Pajurka i organizatorów Przeglądu Ambasadora Przemysława Häuser-Schöneich i Ks. prof. Roberta Nęcka oraz przedstawienie uczestników paneli dyskusyjnych.

9.15 – PROJEKCJA FILMU – „ZACZĘŁO SIĘ OD UCIECZKI” – REŻ. MACIEJ CZAJKOWSKI
9.35 – Dyskusja panelowa:
Uczestnicy: Maciej Czajkowski, Prof. Kazimierz Wójcik, Zbigniew Pilasiewicz

10.15 – PROJEKCJA FILMU – „CREDO” – REŻ. ANDRZEJ TRZOS-RASTAWIECKI
11.35 – Dyskusja panelowa:
Prowadzący: Ks. prof. Robert Nęcek, Ambasador Przemysław Häuser-Schöneich
Uczestnicy: Ks. prof. Alfred Wierzbicki, Ks. prof Andrzej Szostek, Prof. Stanisław Gałkowski

12.35 – Przerwa obiadowa (obiad w formie bufetu w sali projekcyjnej dla wszystkich gości oraz widzów)

13.30 – PROJEKCJA SERIALU – „METR OD ŚWIĘTOŚCI” – REŻ. PRZEMYSŁAW HÄUSER-SCHÖNEICH, CEZARY GRZESIUK – Odcinki: „Kaseta”, „Łapówka”, „Bono”, „Do zobaczenia w raju”, „Wolność”, „Opętana”, „Favele”, „Ostatnie pożegnanie”, „Wyzwanie”
14.30 – Dyskusja panelowa:
Uczestnicy: Cezary Grzesiuk, Prof. Michał Białkowski, Roman Rogowiecki

15.15 – Przerwa kawowa