Przedpremierowy pokaz filmu „Prorok” w kinie Bajka w Lublinie – 4.11.2022

W piątek, 4 listopada 2022 r. w kinie Bajka w Lublinie o godz. 17.00 rozpocznie się przedpremierowy pokaz filmu „Prorok” w reżyserii Michała Kondrata, który opowiada o Kardynale Wyszyńskim – prymasie Polski, który po trzech latach internowania przez władze komunistyczne ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Film jest debiutem fabularnym Michała Kondrata, którego dotychczasowe dokumenty fabularyzowane zdobyły uznanie widzów na całym świecie.

Po seansie odbędzie się spotkanie i dyskusja. Gośćmi premiery będą: reżyser filmu Michał Kondrat oraz przedstawiciele Archidiecezji Lubelskiej, KUL, władz województwa i Lublina. Współorganizatorem pokazu jest Civitas Christiana.

„Prorok” opowiada historię prymasa, przywódcy duchowego i wizjonera, który pertraktuje z władzami komunistycznymi, by wynegocjować więcej praw dla Kościoła i uciemiężonego narodu. Film ukaże szerszej publiczności ciekawe wątki z życia Kardynała Stefana Wyszyńskiego na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.

Dramat historyczny. Reż. Michał Kondrat, wyk.: Sławomir Grzymkowski, Adam Ferency, Marcin Troński, Katarzyna Zawadzka, Michał Meyer, Tomasz Sapryk, Karolina Bruchnicka, Fabrizio Pugliese, prod. Polska, czas trwania: 126 min.

Na ekranach kin film „Prorok” będzie można oglądać od 11 listopada 2022 r.
oficjalna strona filmu: https://prorokfilm.pl/

Bilety: https://www.kinobajka.pl/…

Print Friendly, PDF & Email