Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi – 27.10.2022

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego w Lublinie zapraszamy na Panel przygotowany specjalnie dla młodzieży, pt.: „Prymas Stefan Wyszyński do młodych, o młodych i z młodymi”, który odbędzie się 27 października 2022 r. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Spokojnej 4.

Zapraszamy młodzież szkolną wraz z nauczycielami do zapoznania się z sylwetką i niezwykle aktualnym nauczaniem Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego, świadectwem o życiu Prymasa i wspólnej rozmowy. Nasze spotkanie odbywa się pod hasłem: „Przyjdź, poznaj, zapytaj” które ma być zachętą do bliższego poznania nauczania Prymasa Tysiąclecia, a szczególnie do wspólnej rozmowy z naszymi gośćmi, zadawania pytań naszym gościom nie tylko dotyczących osoby Błogosławionego.

Wydarzenie będzie szczególe z uwagi na obecność zaproszonych gości, którzy zaprezentują młodzieży życiorys Prymasa, jego nauczanie i jego ponadczasowość. Wśród zaproszonych gości znajdą się:

  • Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świadek życia Prymasa Tysiąclecia, która podzieli się swoim świadectwem i wspomnieniami o Prymasie z Uczestnikami.
  • Beata Mackiewicz z Instytutu Prymas Wyszyńskiego, kierownik Wydawnictwa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SOLI DEO.
  • Bogdan Kędziora, historyk, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w latach 1990-2016 nauczyciel historii w III LO w Lublinie, wieloletni współpracownik tygodnika „Niedziela”, pasjonat nauczania i osoby Prymasa Wyszyńskiego.
  • Ks. dr hab. Dominik Zamiatała CMF, prof. UKSW z Instytutu Historii na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nauczyciel akademicki specjalizujący się w historii PRL-u i państw Bloku Wschodniego.

Prosimy o potwierdzenie przybycia grup szkolnych do dnia 26.10.2022 r. pod nr telefonów: 600891401 i 603309007 oraz adres e-mail: lubelski@civitaschristiana.pl

Zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu, a przede wszystkim do wspólnej rozmowy oraz kierowania pytań do naszych gości

więcej: lubelski.civitaschristiana.pl
lubelski@civitaschristiana.pl


Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego finansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

Print Friendly, PDF & Email