XVIII Dzień Papieski w Chełmie 13-22.10.2018

Tegoroczny Dzień Papieski przeżywany jest w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Sprawy i dobro Ojczyzny szczególnie leżały na sercu papieża-Polaka. Drugi ważny aspekt obchodów to 40. rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża. Obchodom XVIII Dnia Papieskiego towarzyszy hasło określające zarazem jeden z istotnych elementów osobowość św. Jana Pawła II – Promieniowanie ojcostwa. Od 16 października 1978 roku to promieniowanie ojcostwa stało się niezwykle doniosłe. Dzień Papieski w tym roku przeżywamy więc w duchu wdzięczności za te dwa wielkie wydarzenia.

Tradycyjnie już, w dniach 13-22 października 2018 r., duszpasterstwo młodzieży oraz chełmskie parafie przygotowały wydarzenia, które złożą się na program obchodów XVIII Dnia Papieskiego w Chełmie.