Program Dni Maryjnych w Sanktuarium NMP Płaczącej 29.06-3.07.2018

W piątek, 29 czerwca 2018 r. – w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła rozpoczną się w archikatedrze lubelskiej Dni Maryjne, będące duchowym przygotowaniem do święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej (3 lipca), a zarazem 69. rocznicy lubelskiego cudu. i przypadającej w tym roku 30. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Płaczącej.

Tegoroczne Dni Maryjne (29.06-3.07.2018 r.) przebiegać będą pod hasłem: Witaj Królowo.

Podczas Dni Maryjnych słowo Boże będzie głosił ks. Józef Maciąg, wicedyrektor Szkoły Formacji Duchowej.

W piątek, 29 czerwca rozpoczynamy w naszym sanktuarium przygotowania do uroczystości odpustowych. Jest to czas słuchania Słowa Bożego, modlitwy i wieczornych czuwań. Witaj Królowo to temat rozważań rekolekcyjnych prowadzonych przez księdza Józefa Maciąga – wicedyrektor Szkoły Formacji Duchowej z okazji 30. rocznicy koronacji Obrazu. Rekolekcjonista przygotował teksty rozważań na każdy dzień tygodnia – KLIKNIJ – TEKST ROZWAŻAŃ

Centralna Uroczystość odpustowo-jubileuszowa odbędzie się w dniu 3 lipca o godz. 19.00 na Placu Katedralnym. Mszy świętej będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ksiądz Biskup Prof. Jan Śrutwa, biskup senior diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Po Mszy świętej, ulicami Miasta przejdzie procesja różańcowa z Obrazem Matki Bożej Płaczącej.  Uroczystość zakończy się ok. godz. 22.00 Apelem Jasnogórskim na placu Katedralnym.

Print Friendly, PDF & Email