Prawdziwa Europa. Tożsamość i Misja – Joseph Ratzinger / Benedykt XVI

Podczas trzeciej sesji plenarnej III Synodu Archidiecezji Lubelskiej, która odbędzie się 11 czerwca 2022 r. , zostanie zaprezentowana nowa książka:

Joseph Ratzinger / Benedykt XVI
Prawdziwa Europa, Tożsamość i Misja

Teksty wybrane
T. 3 | Europa

w której zebrano wybrane teksty Josepha Ratzingera/Benedykta XVI o Europie, wydane z okazji 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Unią Europejską.

Ostatni, żarliwy apel Benedykta XVI do Europy, aby na nowo odkryła i potwierdziła swoje prawdziwe pochodzenie i tożsamość, które uczyniły ją wielką i dzięki którym stała się wzorem piękna i człowieczeństwa. Nie chodzi tu o narzucanie prawd wiary jako fundamentu Europy, ale raczej o dokonanie racjonalnego wyboru, który uznaje, że bardziej naturalne i słuszne jest życie „tak, jak Bóg istniał” niż „tak, jakby Bóg nie istniał”. Tak jak w niedalekiej przeszłości papież Jan XXIII apelował do wielkich narodów Europy i Zachodu o uniknięcie niszczycielskiej wojny nuklearnej, tak dziś papież emeryt Benedykt XVI po raz ostatni zwraca się do całej Europy i do Zachodu, aby, odkrywając na nowo własną duszę, mógł uchronić siebie i świat przed samozniszczeniem. 

https://kul.com.pl/prawdziwa-europa-tozsamosc-i-misja-t-3-europa
Ksiądz prof. Krzysztof Góźdź prezentuje trzeci tom tematycznie zebranych tekstów i przemówień kard. Ratzingera / Benedykta XVI, zatytułowany „Prawdziwa Europa. Tożsamość i misja”

© Libreria Editrice Vaticana
© Fundacja Rozwoju KUL, Lulin 2022

Redakcja: Pierluca Azzaro, Carlo Granados
Wydanie pod redakcją Krzysztofa Góździa i Marzeny Góreckiej

zobacz: https://kul.com.pl/prawdziwa-europa-tozsamosc-i-misja-t-3-europa

Print Friendly, PDF & Email