Potrzebni wolontariusze na wakacyjne wczasorekolekcje dla chorych w Dąbrowicy

Trwają przygotowania do tegorocznych turnusów wczasorekolekcji dla chorych i osób z niepełnosprawnościami, które odbywają się będą w dniach 3-24 lipca 2024 r., w Domu Spotkania lubelskiej Caritas w Dąbrowicy koło Lublina. Archidiecezjalni duszpasterze chorych i osób z niepełnosprawnościami zapraszają wszystkich chętnych do dołączenia do grona wolontariuszy wspomagających uczestników rekolekcji.

„Miejsce jest wyjątkowe i sprawia, że co roku tu powracam. Możemy tutaj być i dawać cząstkę siebie niepełnosprawnym. Otrzymuję w zamian wiele radości, wdzięczność. Pomagamy im wykonując proste rzeczy, które nie wymagają od nas specjalnej siły czy uzdolnień. W zamian nasi podopieczni za wszystko nam dziękują, po sto razy, cały czas. To jest podnoszące na duchu, że jest się potrzebnym. Ich obecność jest dla umacniająca” – tak swoją obecność na turnusie tłumaczyła wolontariuszka Sylwia, która już od kilku lat regularnie przyjeżdża do Dąbrowicy.

Wolontariusze nie płacą za uczestnictwo we wczasorekolekcjach, zdobywają natomiast wiele umiejętności, jak np.: umiejętność kontaktu z drugim człowiekiem, rozwiązywania codziennych trudności podopiecznych, empatię, asertywność, cierpliwość, umiejętność współpracy, służenia radą i pomocą, odpowiedzialności za drugiego człowieka, autentycznego kontaktu z kimś, kto tego potrzebuje.

Kto może pojechać – zostać wolontariuszem?

– osoby między 16 a 35 rokiem życia (choć bywają też osoby w wieku 70 lat)
– osoby niekarane
– osoby zdrowe psychicznie

Terminy:

I turnus: 3-12.07.2024 r.
II turnus: 15-24.07.2024 r.

Kontakt z prowadzącymi:

I turnus – ks. Tomasz Niedziałek – ks.tomaszn@gmail.com
II turnus  – ks. Bogusław Suszyło – bs18@interia.pl

Print Friendly, PDF & Email