Pokaz multimedialny – Teraz przyszedł czas… Fulman… – 20.11.2024

W niedzielę 20 października 2024 r. odbędzie się kolejny pokaz multimedialny z cyklu Teraz przyszedł czas… Fulman Wyszyński Goral. W obecnej odsłonie zaprezentowana zostanie postać lubelskiego biskupa Mariana Leona Fulmana. Pokaz odbędzie się w parafii pw. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala w Lublinie (ul. Popiełuszki), po Mszy Świętej o godzinie 18.00.

Zadanie jest kontynuacją realizowanego od 2021 roku cyklu upamiętniającego bohaterów w dążeniach wolnościowych i społecznych, związanych z regionem Lubelszczyzny. Projekt realizowany przez Anthill dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”,

We wrześniu odbył się pokaz o Błogosławionym Bp Władysławie Goralu. Teraz, zapraszamy na kolejną część poświęconą Biskupowi Marianowi Leonowi Fulmanowi, która odbędzie się 20.10.2024 r. (niedziela) po mszy świętej o 18:00.

W celu realizacji pokazów multimedialny, opracowaliśmy kwerendy dot. Życia tych bohaterów, które później, za pomocą nowoczesnych technologii zostaną przedstawione jako wielkoformatowa iluminacja wnętrza kościoła. Jest to niezwykłe i nieszablonowe widowisko, mające bardzo dużą wartość historyczną i kształtującą wiedzę o dziejach Lublina. Zależy nam na kształtowaniu postaw patriotycznych poprzez nowoczesne techniki przekazu, jakimi są właśnie tematyczne iluminacje – mówi Karolina Niewiadomska, Stowarzyszenie Anthill.

Pokazy są bezpłatne, a dla uczestników przygotowane zostały pamiątkowe katalogi tematyczne o bohaterach tego wydarzenia.