„20 milionów kroków” – spotkanie z podróżnikiem 23.10.2017

Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie zaprasza na Spotkanie autorskie z podróżnikiem Łukaszem Supreganem „20 milionów kroków”, które odbędzie się w poniedziałek 23 października 2017 r. o godzinie 9.00 w amfiteatrze kościoła pw. Noepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie (na Poczekajce – Al. Kraśnicka 76). Spotkanie jest realizowane w ramach VIII edycji projektu: Z Kulturą do Nieba.

W ciągu ostatnich 5 lat Łukasz Supergan przewędrował pieszo około 15 tysięcy kilometrów. W górach i na nizinach, o każdej porze roku, w terenie cywilizowanym i odludnym, najczęściej samotnie. Wśród tych wędrówek znalazło się piesze przejście 4000 km przez Europę, z Warszawy do Santiago de Compostela. Było to też dwukrotne przejście Łuku Karpat, zimowe przejście 850 km przez góry Słowacji i 800 km granią Pirenejów. Poza Europą przeszedł 2300 kilometrów przez irańskie góry Zagros oraz setki kilometrów w Himalajach, pakistańskim Karakorum, Azji Centralnej i Izraelu.

Doświadczenia swoich pieszych wędrówek i długodystansowych przejść górskich zebrał w prezentacji „20 milionów kroków”. To opowieść o pieszych podróżach, niezwykłych miejscach, przez jakie prowadziły i napotkanych ludziach. To jednak także refleksja nad tym, co tym, co łączy nas, ludzi różnych kultur i czego uczy człowieka kontakt z „innymi”. To też opowieść o tym, jak drobne marzenie o poznawaniu świata przeistoczyło się w pasję i sposób na życie.

Wydarzenie to jest realizowane przy wsparciu Finansowym Miasta Lublin w ramach projektu Franciszkańskiego Centrum Promocji Kultury Chrześcijańskiej organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii Poczekajka w Lublinie.

Patronat honorowy objęli:

O. Andrzej Kiejza – Minister Prowincjalny
Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego
Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin
Piotr Kowalczyk – Przewodniczący Rady Miasta Lublin

Print Friendly, PDF & Email