Pociąg „Niedzieli” do Watykanu – pielgrzymka czytelników (4-8.04.2016)

Tygodnik Katolicki ?Niedziela? ma już 90 lat. Tę rocznicę świętuje w wyjątkowym kontekście: w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia oraz w przeddzień Światowych Dni Młodzieży. Tygodnik pragnie uczcić ten Rok szczególnie. A wszystko za sprawą specjalnego, rozmodlonego pociągu, który wyruszy wraz z pielgrzymami do Rzymu w poniedziałek 4 kwietnia 2016 r., dokładnie w 90. rocznicę ukazania się pierwszego numeru ?Niedzieli?.

Pociąg specjalny ?Niedzieli? w poniedziałek 4 kwietnia (wieczorem) odjedzie ze stacji początkowej Warszawa Wschodnia, następnie zatrzyma się na stacji Częstochowa i Katowice. Do stacji końcowej Roma San Pietro dojedzie 6 kwietnia rano. Pociąg zestawiony będzie z wagonów z miejscami do leżenia i sypialnych. W składzie będzie również wagon restauracyjny Wars.

Trasa pielgrzymki wiedzie przez Czechy, Austrię i Włochy. Po przybyciu na miejsce pątnicy udadzą się do Bazyliki św. Piotra, by uczestniczyć we Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II pod przewodnictwem abp. Wacława Depo ? metropolity częstochowskiego. Ksiądz Arcybiskup będzie nam towarzyszył podczas całego pobytu w Rzymie. Pielgrzymi wezmą udział w audiencji środowej z papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Wieczorem, po dniu pełnym duchowych wrażeń, wszyscy spotkają się powtórnie na Palcu św. Piotra na Apelu Jasnogórskim, wieczornej modlitwie Polaków. Następnie tym samym specjalnym pociągiem wyruszymy w drogę powrotną. Do Katowic, Częstochowy i Warszawy Wschodniej pociąg przybędzie w godzinach porannych w piątek 8 kwietnia.

Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje krakowskie Biuro KOLTUR, które jako jedyne w kraju specjalizuje się w tego typu pielgrzymkach.
Zapisywać się można telefonicznie, dzwoniąc pod numer: (+48) 12 393 36 00; tel./fax: (+48) 12 422 82 79; tel. kom. 509 166 877.
Zapisy przyjmowane są także osobiście w Biurze Wczasowo-Turystycznym KOLTUR, ul. Rondo Mogilskie 1, 31-516 Kraków.
Adres e-mailowy: koltur@kr.onet.pl

Szczegóły: www.pociag.niedziela.pl

pociagA3

Print Friendly, PDF & Email