Płomień Miłosierdzia – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada w parafii św. Anny w Lubartowie została oficjalnie zainaugurowana tegoroczna kampania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Na zakończenie Mszy św. została zapalona Świeca Tysiąca Świec. To już XXIII edycja dzieła, które swoją pomocą obejmuje potrzebujące dzieci w całej Polsce.

wdpd_2016

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom jest wspólnym, ekumenicznym dziełem tworzonym przez Caritas Kościoła Katolickiego, Diakonię Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego. To akcja, która już od dwóch dekad służy potrzebującym dzieciom zapewniając im m.in. posiłki, stypendia, wakacje, leczenie i rehabilitacje. Corocznie diecezjalne Caritas rozprowadzają wspólnie blisko 3 miliony świec. Dzięki temu każdego roku kilka milionów dzieci z ubogich rodzin w całej Polsce otrzymuje m.in. ciepłe posiłki oraz wyjeżdża na wypoczynek w okresie wakacyjnym. Tegorocznej edycji przyświeca hasło ?Płomień Miłosierdzia?.

swiece-2016

Świece, począwszy do pierwszej niedzieli Adwentu można nabywać w parafiach Archidiecezji Lubelskiej oraz w Centrali Caritas Archidiecezji Lubelskiej przy Al. Unii Lubelskiej 15. Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję.

Print Friendly, PDF & Email