Pierwszy Orszak Trzech Króli we Lwowie

Parafia pw. św. Jana Pawła II we Lwowie przeprowadziła w niedzielę 9 lutego 2020 r. pierwszy we Lwowie Orszak Trzech Króli.

Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Jana Pawła II obejmuję swym zasięgiem południe Lwowa (dawny Kulparków, Bondarówkę i Persenkówkę, obecnie blokowiska) oraz Sokolniki przy granicy miasta, gdzie  budowany jest kościół. Tuż obok znajduje się hipodrom, gdzie dwie Msze św. celebrował Papież w 2001 roku.

Młodzież z Liceum Plastycznego z Lublina, pod kierownictwem katechety Waldemara Dziaczkowskiego uczyła parafian jak może wyglądać Orszak i pomogła w jego pierwszym poprowadzeniu.

Po południowej Mszy uczestnicy w kolorowych koronach, z wielką gwiazdą i misternie wykonanymi feretronami z wyobrażeniem Aniołów, w barwnych jasełkowych strojach przeszli od kaplicy do placu pomiędzy blokami osiedla „Kwitka -1”. Tam już czekały całe rodziny mieszkańców, wcześniej zaproszonymi przez kierownictwo osiedla. Brzmiały dynamiczne kolędy ukraińskie, polskie, hiszpańskie, angielskie, włoskie.

Dzieci otrzymały korony, a rodziny publikacje parafialne z propozycjami świętowania Bożego Narodzenia i kolędami. 

Było to nie pierwsze spotkanie Parafii z mieszkańcami najbliższego do kaplicy osiedla. Sama kolęda ze strony Parafii odbywa się na nim zgodnie z najdawniej tradycją do każdego domu.

Relacja: ks.Grzegorz Draus
Foto: https://NAS-Nazar.cz.quickconnect.to/photo/share/6ZugwDFD

Print Friendly, PDF & Email