Pierwsza płyta Pueri Cantores Lublinenses

Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Lublinenses przygotował swoją pierwszą płytę zatytułowaną: „Misericordias Domini in aeternum cantabo” – Miłosierdzie Pańskie wysławiać będę na wieki.

Płyta stanowi uwieńczenie dwóch pierwszych lat istnienia Chóru. Zawiera utwory z całego roku liturgicznego, ukazując dynamikę jego pracy. W sposób szczególny nawiązuje do przeżywanego w tym okresie Roku Miłosierdzia.

Przygotowana płyta stanowić będzie cegiełkę na rzecz rozwoju Chóru i będzie ją można otrzymać przy okazji kolejnych koncertów z udziałem Pueri Cantores Lublinenses.

Archidiecezjalny chór chłopięco-męski PUERI CANTORES LUBLINENSES został powołany dekretem abp. Stanisława Budzika z dnia 23 maja 2015 roku  przez Abp Stanisława Budzika, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Chór ma swoją siedzibę przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Dyrygentem i dyrektorem chóru jest ks. Attila Honti. 12 września 2015 r. , podczas Kongresu Pueri Cantores w Poznaniu, chór został włączony do zrzeszenia w Polskiej i Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores. 21 kwietnia 2016 r. Metropolita Lubelski mając na względzie rozwój i dobro duchowe chóru, powołał także publiczne stowarzyszenie wiernych Archidiecezjalny Chór Chłopięco-Męski Pueri Cantores Lublinenses.

więcej: www.pcl.kuria.lublin.pl

Film z prac nad nową płytą:

Wybrane utworu z przygotowanej płyty na YouTube:

• Benedictus sit Deus KV117 – Wolfgang Amadeus Mozart

• Sanctus – Antonio Lotti opr. Ks. Attila Adam Honti