Pielgrzymka osób niewidomych i słabowidzących do MB Płaczącej

W dniach 8-9 wrzesień 2017 r. (piątek-sobota) przybywają do Lublina uczestnicy Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Niewidomych i Słabowidzących do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Lublinie. Organizatorem pielgrzymki jest Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych. W ramach pielgrzymki przybędzie do Lublina około 1.300 osób.

Trasa tegorocznego pielgrzymowania osób niewidomych i niedowidzących prowadzi Matki Bożej Płaczącej w Lublinie. Spotkanie rozpocznie się w Archikatedrze Lubelskiej w piątek, 8 września, o godz. 13.30. Centralnym punktem pielgrzymki będzie uroczysta Msza św. w archikatedrze pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, w sobotę o godz. 12.00. Na nocleg pielgrzymów przyjmą rodziny z lubelskich parafii.

Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych jest duszpasterstwem specjalistycznym wspomagającym i uzupełniającym działania duszpasterstwa parafialnego. Wspiera osoby z dysfunkcją wzroku, a także z niepełnosprawnością sprzężoną (od 1998 r. opieką duszpasterską objęte zostały osoby głuchoniewidome). Duszpasterstwo Niewidomych w skali ogólnopolskiej zostało zainicjowane w roku 1957, a jego pierwszym duszpasterzem był ksiądz Tadeusz Fedorowicz wieloletni ojciec duchowy środowiska Lasek. Główną siedzibą duszpasterstwa jest klasztor sióstr franciszkanek Służebnic Krzyża przy kościele św. Marcina w Warszawie przy ul. Piwnej 9/11. Duszpasterstwo obok regularnych spotkań, rekolekcji i wakacyjnych turnusów organizuje także krajowe i zagraniczne pielgrzymki dla osób niewidomych i niedowidzących.

OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA
OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH

Piątek, 8 września

13.30 – Powitanie Pielgrzymów w Archikatedrze Lubelskiej
14.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
14.45 – Droga Krzyżowa
16.15 – Konferencja
17.00 – Msza Święta
18.00 – Rozjazd na noclegi

Sobota, 9 września

9.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
9.30 – Konferencja
10.00 – Różaniec, sakrament pojednania i pokuty
10.30 – Program artystyczny
11.30 – Spotkanie Duszpasterzy Niewidomych
12.00 – Msza Święta – przewodniczy abp. Stanisław Budzik
13.00 – Posiłek i rozjazd pielgrzymów

 

Print Friendly, PDF & Email