Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Matki Bożej Kębelskiej – 26.06.2021

W sobotę, 26 czerwca 2021 r., w Wąwolnicy odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka ministrantów i lektorów. Do wspólnego świętowania przy Sercu Matki Bożej Kębelskiej zaproszone zostały także schole liturgiczne. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Bazylice św. Wojciecha w Wąwolnicy

Ze względu na trwający ciągle czas pandemii spotkanie organizowane jest z uwzględnieniem koniecznych rygorów sanitarnym. W tym roku nie będzie m.in. zabaw i innych atrakcji przygotowywanych każdego roku dla uczestników pielgrzymki.

Chcemy zawierzyć naszą służbę Matce Bożej i pomodlić się byśmy w przyszłym roku duszpasterskim spotkali się w Wąwolnicy w całym programie duchowo-rekreacyjnym. Wszyscy spotykamy się bezpośrednio w Bazylice o godz. 10.00 na Mszy św. (w tym roku rezygnujemy z przejścia pielgrzymkowego z Kębła).

Ks. Marcin Grzesiak, Archidiecezjalny Duszpasterz Ministrantów i Lektorów

PROGRAM:

10.00 – Uroczysta Msza Święta w Bazylice św. Wojciecha BM pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Baba
11.30 – po Eucharystii poczęstunek dla uczestników pielgrzymki (będą przygotowane naczynia i sztućce dla każdego uczestnika)

uwagi organizacyjne:

• Zgłaszanie uczestnictwa ministrantów na email duszpasterstwa: lso.duszpasterstwo.lublin@gmail.com
  • W dniu pielgrzymki w sekretariatach – przy wejściu do Bazyliki i przed zakrystią.
  • Schole liturgiczne mają swój wewnętrzny tryb zgłoszeniowy.
  • Ministranci i lektorzy zabierają ze sobą strój liturgiczny.
  • Księża proszeni są o zabranie alb (na miejscu będą ornaty w kolorze złotym).