Pielgrzymka maturzystów archidiecezji lubelskiej 2018

W sobotę, 22 września 2018 r., rozpoczęła swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę młodzież z archidiecezji lubelskiej, przygotowująca się do egzaminu maturalnego w rozpoczętym roku szkolnym 2018/2019. Tradycyjnie już spotkanie młodzieży na Jasnej Górze rozpoczyna w południe Droga Krzyżowa na jasnogórskich Wałach, a punktem centralnym jest Msza św. w bazylice o godz. 15.30 i Akt Zawierzenia maturzystów w opiekę Maryi.

Każdego roku pielgrzymka odbywa się w trzech turach. Program każdej obejmuje: Mszę św. w bazylice Jasnogórskiej z kazaniem księdza biskupa oraz aktem oddania młodzieży w macierzyńską opiekę Niepokalanej, nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, a także Drogę krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Wspólne pielgrzymowanie do Czarnej Madonny dostarcza młodzieży niezapomnianych przeżyć, a także jest przygotowaniem do późniejszego odważnego pielgrzymowania w dorosłym życiu. Pielgrzymka integruje młodzież, środowiska szkolne, parafialne, społeczne, samorządowe i nawiązuje do Światowego Dnia Młodzieży.

PROGRAM PIELGRZYMKI MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ – 2018

I TURA – 22 września 2018 r.

12.00 – Droga Krzyżowa
15.00 – Godzina Ewangelizacji
15.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Bpa Józefa Wróbla wraz z Aktem Zawierzenia maturzystów w opiekę Maryi

Dekanaty/parafie biorące udział w I turze pielgrzymki:

Chełm Wschodni, par. Narodzenia NMP – I i IV LO
Krasnystaw Zachodni
Lublin Śródmieście, par. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Archikatedra)
Lublin Śródmieście, par. bł. Władysława Gorala
Lublin Śródmieście, par. NMP (garnizonowy)
Lublin Śródmieście, par. św. Mikołaja
Lublin Wschodni
Lublin Zachodni
Piaski
Siedliszcze
Świdnik

II TURA – 29 września 2018 r.

12.00 – Droga Krzyżowa
15.00 – Godzina Ewangelizacji
15.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Abpa Stanisława Budzika wraz z Aktem Zawierzenia maturzystów w opiekę Maryi

Dekanaty/parafie biorące udział w II turze pielgrzymki:

Chełm Wschodni, par. Świętego Ducha
Chełm Wschodni, par. Miłosierdzia Bożego
Chełm Wschodni, par. Narodzenia NMP – III LO i Technikum
Chełm Zachodni
Krasnystaw Wschodni
Kraśnik, par. Wniebowzięcia NMP
Lubartów
Lublin Śródmieście, par. św. Pawła
Lublin Śródmieście, par. św. Michała
Lublin Południowy
Łęczna

III TURA – 13 października 2018 r.

11.00 – Droga Krzyżowa
15.00 – Godzina Ewangelizacji
15.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Bpa Mieczysława Cisło wraz z Aktem Zawierzenia maturzystów w opiekę Maryi

Dekanaty/parafie biorące udział w III turze pielgrzymki:

Bełżyce
Bychawa