Panama w Lublinie – czuwanie w archikatedrze 19.01.2019

W sobotę, 19 stycznia 2019 r. w archikatedrze lubelskiej odbędzie się czuwanie przed Światowymi Dniami Młodzieży. Modlitewne spotkanie rozpocznie Eucharystia o godz. 19.00.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku w Panamie.

Polaków z Polski wybiera się ponad 3,5 tys., co stanowi najliczniejszą europejską grupę narodową, oraz 305 wolontariuszy. W ŚDM będzie również uczestniczyć 11 biskupów z Polski… Od około roku w Panamie posługuje także dwóch wolontariuszy długoterminowych, a kilka tygodni temu dołączył do nich trzeci… Polacy będą przebywali na Dniach w Diecezjach w trzech panamskich diecezjach. Następnie pielgrzymi przejadą autokarami do Panama City, gdzie będą mieszkać w czterech punktach miasta.

ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM

Polacy będą przebywali na Dniach w Diecezjach w trzech panamskich diecezjach. Następnie pielgrzymi przejadą autokarami do Panama City, gdzie będą mieszkać w czterech punktach miasta.

W przyszłym tygodniu odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. Młodzi z wielu krajów świata, w tym także z Polski i z Lublina, udają się do Panamy. Tematem spotkania wyznaczonym przez papieża, są słowa Matki Bożej, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza: „Oto ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38). Chcemy wspierać młodych, by mogli przeżyć doświadczenie wspólnoty żywego Kościoła, dlatego w najbliższą sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się Eucharystią o godz. 19.00 i będzie trwało do godz. 21.00.

http://archikatedra.kuria.lublin.pl/panama-w-archikatedrze/6125
Print Friendly, PDF & Email