Otwórzcie drzwi Chrystusowi – Koncert Papieski 27.09.2017

W środę 27 września 2017 r. odbędzie się kolejny z koncertów XXI Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin–Czuby 2017, zatytułowany: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi – Koncert Papieski„.

W programie koncertu artyści nawiązują do słów Jana Pawła II wypowiedzianych na początku jego pontyfikatu: „Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju! Nie bójcie się! Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie!”.

Zespół wykona utwory sakralne:

Charles Gounoda, Franciszka Schuberta, Tomasza Orkiszewskiego, Mieczysława Surzyńskiego i Wolfganga Amadeusz Mozarta

Wystąpią:

Chór i Orkiestra Kameralna IUBIAEUM – Lublin
Iwona Goskowska-Kurczewska – sopran
Krzysztof Gąsior – bas
Tomasz Orkiszewski – dyrygent
Elzbieta Kołaczek – recytacja

Chór i Orkiestra Kameralna IUBILAEUM powstały w 1997 roku. Wspólnota działa przy parafii Wieczerzy Pańskiej księży pallotynów w Lublinie. Od początku jej istnienia dyrygentem jest Tomasz Orkiszewski, dyrygent, aranżer i kompozytor. Do zespołu należą zarówno osoby wykształcone muzycznie jak i amatorzy. Główny nurt artystyczny zespołu to promowanie dawnej i współczesnej muzyki polskiej. Wśród autorów polskich szczególne miejsce w repertuarze zajmują: M. Gomółka, F. Nowowiejski, A. Nikodemowicz, J. Świder, S. Stuligrosz, T. Szeligowski. Zespół wykonujemy także arcydzieła światowej muzyki klasycznej, między innymi utwory J. S. Bacha, F. Haendla, W. A. Mozarta, A. Brucknera, C. Francka. [www.iubilaeum.pl]

Koncert będzie miał miejsce w środę 27 września 2017 r., o godz. 19.00, w kościele pw. Świętej Rodziny w Lublinie, przy ul. Jana Pawła II 11.

Print Friendly, PDF & Email