Otwarcie Bramy Miłosierdzia w Archikatedrze Lubelskiej

W III Niedzielę Adwentu uroczystości związane z inauguracją Nadzwyczajnego Jubileusz Miłosierdzia rozszerzyły na kolejne kościoły Rzymu, a także wszystkie Kościoły lokalne świata. Otwarciem symbolicznej Bram Miłosierdzia w archikatedrze lubelskiej arcybiskup Stanisław Budzik zainaugurował przeżywanie Roku Miłosierdzia w Archidiecezji Lubelskiej.

Uroczystości w Lublinie rozpoczęły się 13 grudnia 2015 r. o godz. 11.00 w kościele pw. Świętego Ducha przy Krakowskim Przedmieściu, skąd procesja wyruszyła do Archikatedry, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie i przejście przez Bramę Miłosierdzia. Następnie pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego sprawowana była Eucharystia, która rozpoczęła się wspomnieniem chrztu świętego, a zakończyła uroczystym apostolskim błogosławieństwem związanym z odpustem zupełnym.

Foto: Urszula Buglewicz, Niedziela ? Lublin

Kolejne uroczystości diecezjalne będą miały miejsce w kolejną niedzielę 20 grudnia br. i związane będą z otwarciem Bram Miłosierdzia w diecezjalnych sanktuariach i wyznaczonych kościołach:

w Bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryji Panny w Chełmie
w Bazylice pw. MB Kębelskiej w Wąwolnicy
w Bazylice pw. św. Anny w Lubartowie
w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach

Brama Miłosierdzia w Archikatedrze:

Print Friendly, PDF & Email