Orszak Trzech Króli w Puławach

Już po raz szósty w Puławach, 6 stycznia 2018 r., wyruszy Orszak Trzech Króli, w tym roku pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich – Wszyscy do stajenki!”

Ulicami miasta, z Placu Chopina do Pałacu Czartoryskich, przejdą kolorowe orszaki, na czele których staną królowie – Baltazar, Kacper i Melchior. Reprezentować będą one 3 kontynenty: Afrykę, Europę i Azję.

Tegoroczne hasło odnosi się do każdego z nas, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia, wykształcenia, posiadanego majątku czy poglądów. Bóg czeka na każdego z nas!!! Przyjdźmy oddać Mu pokłon! Niech Maleńka Miłość rozpali się w sercu każdego z nas.

Wszystkich, którzy chcą przyłączyć się do wspólnego świętowania i pomóc w organizacji Orszaku zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z nami poprzez e-mail: stowarzyszenie@rodzina.pulawy.pl lub poprzez księdza w swojej parafii.

Zachęcamy przedszkola, szkoły, instytucje, organizacje – wszystkich mieszkańców Puław do wspólnego świętowania.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału także w konkursach towarzyszących Orszakowi (orszak.org/konkursy)

– Poetycki
​Dopisanie kolejnej zwrotki do kolędy „Bóg się rodzi”
Termin: 26 listopada – 23 grudnia 2017 r.

– Plastyczny
Temat: „Zaprojektuj kartę świąteczną – Matka Boża, którą zobaczyli Trzej Królowie”
Termin: 27 listopada 2017 r. – 8 lutego 2018 r.
Regulamin i karta zgłoszenia tutaj

– Szopek
Temat: „Narodził się dla wszystkich”
Termin: 15 grudnia 2017 r. – 8 stycznia 2018 r.

– Fotograficzny
Temat: „Święta Rodzina”
Termin: 6-28 stycznia 2018 r.